Powrót
Od grudnia Pendolino pojedzie do Rzeszowa, Bielska Białej i Gliwic. Dzięki temu zyskamy nowy rynek obejmujący 1,7 mln potencjalnych klientów. Łącznie, w zasięgu pociągów kat. EIC i EIP będzie 8,5 mln osób – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. – Poza ekspresami, w siatce znajdzie się więcej propozycji dla mieszkańców mniejszych miast, takich jak Kielce, Lublin, Bydgoszcz czy Olsztyn. Łatwiej będzie również zaplanować podróż – dodaje.POBIERZ PDF
Nowa oferta Grupy PKP na sezon 2015/2016, czyli jeszcze krócej i bardziej komfortowo!
Już w połowie grudnia podróżni odczują kolejne efekty wielkiego programu inwestycyjnego realizowanego przez Grupę PKP. Skróceniu ulegną czasy przejazdów i znikną utrudnienia na wielu trasach. Pojawią się nowe połączenia, a większość składów PKP Intercity będzie nowa lub zmodernizowana. Otwarte zostaną kolejne zmodernizowane lub wybudowane od podstaw dworce.
Wraz z nowym rozkładem osiągnięte zostaną kolejne rekordowe czasy przejazdów. Zaledwie 5 godzin zajmie podróż z Trójmiasta do Wrocławia. To o ponad godzinę krócej niż dotychczas. Kolejny rekord to między innymi czas przejazdu na trasie Poznań - Kraków – niecałe 5 godzin, czyli o 45 minut krócej niż teraz. Szybciej pojedziemy również ze stolicy do Bielska – Białej, Olsztyna, Bydgoszczy.
Wraz z zakończeniem prac modernizacyjnych znikną także utrudnienia na wielu trasach, w tym jednej z najpopularniejszych, czyli Warszawa – Łódź. Czas przejazdu wyniesie zaledwie ok. godziny. Utrudnień nie będzie także m.in. na trasach Wrocław – Rawicz czy Warszawa – Białystok. Na liniach do Łodzi i Białegostoku również osiągnięte zostaną rekordowe czasy przejazdów: o 19 i 34 minuty krótsze niż dotychczas.
Nowy rozkład jazdy PKP Intercity będzie: regularny, symetryczny i skomunikowany. Pociągi będą odjeżdżać w regularnych cyklach, np. co godzinę z Warszawy nad morze czy do Krakowa. Wygodniej będzie się także przesiąść, dzięki czterokrotnemu zwiększeniu liczby skomunikowań. Możliwe będzie ponadto odbycie podróży np. z Gdyni do Krakowa i z powrotem w ciągu jednego dnia. Liczba połączeń PKP Intercity wzrośnie o 20%, (z 302 do 365). Oferta zwiększy się m.in. na trasach: Gdynia – Wrocław, Olsztyn – Białystok czy Warszawa – Kielce. Na nowe trasy wyjadą składy EIP (Pendolino).
Od grudnia Pendolino pojedzie do Rzeszowa, Bielska Białej i Gliwic. Dzięki temu zyskamy nowy rynek obejmujący 1,7 mln potencjalnych klientów. Łącznie, w zasięgu pociągów kat. EIC i EIP będzie 8,5 mln osób – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. – Poza ekspresami, w siatce znajdzie się więcej propozycji dla mieszkańców mniejszych miast, takich jak Kielce, Lublin, Bydgoszcz czy Olsztyn. Łatwiej będzie również zaplanować podróż – dodaje.
Ponadto już pod koniec tego roku większość pociągów PKP Intercity będzie nowa lub zmodernizowana. Na trasy wyruszą pierwsze z 60 nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W składach pociągów znajdzie się także 263 nowych i zmodernizowanych wagonów. Przewoźnik z Grupy PKP wyda w sumie na nowe pociągi 4 mld zł. Dzięki inwestycjom w tabor i podnoszeniu komfortu podróżowania spółka notuje kolejne wzrosty liczby pasażerów. Przez pierwszych 8 miesięcy roku z usług PKP Intercity skorzystało blisko 20 mln pasażerów, co oznacza 20% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Spółka zamierza zamknąć rok wynikiem 30 mln przewiezionych osób.
Kilkaset kilometrów torów i kilkadziesiąt odcinków linii z lepszymi czasami przejazdów. Kolejne 300 km z v 160 km/h. Dzięki prowadzonemu przez PKP PLK programowi modernizacji linii kolejowych znacznie poprawią się możliwości dla wszystkich przewoźników – nie tylko tych z Grupy PKP.
- Inwestycje PLK za miliardy złotych to spójna sieć kolejowa, lepsza obsługa pasażera na stacjach i przystankach oraz coraz bardziej atrakcyjne czasy przejazdów. Kolejną poprawę m.in. dzięki podniesieniu prędkości na ponad 2400 km linii odczują pasażerowie pociągów dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych. Doskonalimy zarządzanie rozkładem jazdy, by zapewnić najbardziej atrakcyjne przejazdy i kontynuowanie największych w historii inwestycji – mówi Andrzej Filip Wojciechowski, prezes PKP PLK.
Realizowany przez PKP S.A. program modernizacji dworców do końca 2015 roku pochłonie miliard złotych. Pasażerowie będą mogli skorzystać z blisko 90 nowoczesnych obiektów dworcowych. W tym roku zostaną udostępnione między innymi gruntownie odnowione obiekty z Gliwicach i Szczecinie oraz nowy dworzec Bydgoszcz Główna. W trosce o komfort podróżnych PKP S.A. wprowadza kolejne udogodnienia na dworcach kolejowych. Obiekty są sukcesywnie dostosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ponad 120 można skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu. W największych obiektach działają InfoDworce, których pracownicy służą pomocą podróżnym.
- Ten nowy rozkład jazdy jest efektem 3 lat ciężkiej pracy spółek z Grupy PKP. Pokazuje nową filozofię zarządzania procesem, a miliardy zainwestowane w kolej dają pasażerom absolutnie nową jakość. – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A. – Po Pendolino, które już od grudnia wyjedzie w dodatkowe trasy, przyszedł czas na nowoczesne składy polskich producentów. Oprócz tego kolejne setki kilometrów zmodernizowanych torów, czyli szybsza i bezpieczniejsza podróż, oraz kolejne odnowione lub wybudowane od podstaw dworce. Krótko mówiąc intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić naszym klientom komfort na każdym etapie podróży: od momentu wejścia na dworzec do dotarcia do stacji docelowej – dodaje.
Pliki do pobrania
Prezentacja - Oferta 2015/2016rozmiar pliku: 3 MB