Powrót

W Małaszewiczach podróżni korzystają z nowych peronów

W Małaszewiczach zmienia się komfort obsługi pasażera

Na stacji w Małaszewiczach pasażerowie korzystają już z dwóch nowych peronów wyposażonych w wiaty, ławki, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Są ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących ze specjalną wypukłą fakturą i antypoślizgowa nawierzchnia.

Ponadto na stacji Małaszewicze wymieniono ponad 4 km torów i sieć trakcyjną. Sprawny ruch pociągów zapewniają 4 nowe rozjazdy oraz zmodernizowany system sterowania ruchem kolejowym.

Wykonawca zbuduje przejazd kolejowo-drogowy, z którego będą wygodne i bezpieczne dojścia na perony. Nowe pochylnie ułatwią osobom o ograniczonej mobilności wejście na stację. Przejazd wyposażony będzie w nowe automatyczne rogatki.

Wygodniej w Białej Podlaskiej i Terespolu

Zwiększy się komfort podróżowania i bezpieczeństwo. Na stacji w  Białej Podlaskiej widać już zarys nowych peronów oraz konstrukcję nowego przejścia podziemnego, które będzie wyposażone w windy. Wykonywane są prace przy układaniu nowych torów i montażu konstrukcji sieci trakcyjnej. Kontynuowane są prace przy budowie peronów nowego przystanku Biała Podlaska Rozrządowa.

W Terespolu rozpoczęto już układanie nowych podkładów. Widać zarys nowych peronów. Bezpieczne dojście do pociągów zapewni przejście podziemne  wyposażone w windy. Wszystkie perony będą miały wiaty, oświetlenie i system informacji pasażerskiej.

Po zakończeniu modernizacji, w 2020 roku poprawi się komfort podróży i skróci się czas przejazdu między Białą Podlaską a Terespolem. Pociągi osobowe będą jeździć z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli korzystać z nowego przystanku Biała Podlaska Rozrządowa usytuowanego w pobliżu nowych osiedli mieszkaniowych i kampusu szkoły wyższej.

Nowy wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812 Lublin – Biała Podlaska usprawni ruch kolejowy i drogowy. Kolej będzie konkurencyjna w stosunku do innych środków transportu. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo podróżnych oraz przewozu ładunków. Efektem modernizacji będzie też poprawa ochrony środowiska.

Projekt „Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol” jest współfinasowany przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego Łącząc Europę”. Łączną wartość projektu wynosi ponad 555,5 mln zł, a kwota dofinansowania 546,4 mln zł.

 

,,Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji”

 

Kontakt dla mediów:

Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 668 679 414