PLK największym beneficjentem środków z programu CEF
- Ten świetny wynik nie jest przypadkowy. To efekt nie tylko prac w ministerstwie, ale także ciężkiej pracy beneficjentów, którzy przygotowali naprawdę dobre wnioski. Z radością będziemy kontynuować naszą współpracę przy realizacji programu „Łącząc Europę” – mówi Stephane Ouaki, przedstawiciel Komisji Europejskiej.
Wsparcie w ramach programu pozwala zwiększyć konkurencyjność i spójność gospodarczą oraz poprawić integrację społeczeństwa dzięki inwestycjom w rozwój transportu, energetyki i telekomunikacji w krajach członkowskich UE. Znaczenie projektów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. podkreśliło również Ministerstwo Rozwoju.
- Jest kilka projektów w zakresie łączenia polskich portów, zarówno portów Trójmiasta: Gdańska i Gdyni, jak i portów w Szczecinie i Świnoujściu z infrastrukturą drogową kraju. Polska gospodarka uzyskuje znaczną ilość środków w zakresie możliwości realizowania dużych inwestycji transportowych - zaznaczył Witold Słowik, wiceminister Ministerstwa Rozwoju.
Efektem projektów CEF realizowanych przez PLK będzie ponad 500 km zmodernizowanych torów. Dla pasażerów to krótsze podróże i lepsza obsługa na stacjach i przystankach. Zyska kolejowy transport towarowy.
- Bardzo ważne inwestycje finansowane w ramach programu to poprawa dojazdu do portów w Gdańsku, Szczecinie, Świnoujściu i Gdyni. Ponadto w środkowej części Polski to inwestycja Łódź – Zduńska Wola. Mamy również projekty na południu Polski związane z poprawą dostępności w Krakowie i aglomeracji, a także elektryfikację linii Węgliniec – Zgorzelec na Dolnym Śląsku - mówił Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Lista projektów PLK, które otrzymały dofinansowanie w II naborze CEF:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 694 480 239
"Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji"