Powrót

W niedzielę wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy

Intensywne prace w regionach

Na przełomie 2015 i 2016 roku pasażerowie pojadą szybciej pociągiem na kolejnych trasach. To efekt inwestycji, które PLK zakończyły lub zakończą w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Nawet o kilkadziesiąt minut skróci się czas przejazdu między większymi miastami w Polsce. 

Do dyspozycji przewoźników będą odnowione trasy między Poznaniem a Gdańskiem, z Poznania do Olsztyna i do Katowic, a także z Katowic do Warszawy przez Częstochowę do Łodzi.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują bardzo intensywne prace inwestycyjne, m.in. na linii Warszawa – Białystok, „linii łódzkiej” (odcinek Warszawa Zachodnia – Skierniewice), a także między Krakowem a Medyką. 

W ostatnią fazę prac wejdzie modernizacja linii nr 271 Wrocław – Poznań. We Wrocławiu, w związku z przebudową wiaduktu nad ulicą Grabiszyńską, wprowadzona zostanie dla części połączeń zmieniona organizacja ruchu.

Prace prowadzone na trasie Zakopane – Kraków spowodują, że w dniach 3 maja do 13 czerwca pasażerowie pomiędzy Krakowem a Zakopanem korzystać będą z autobusowej komunikacji zastępczej. 

Intensyfikacja prac na linii Szczecin – Gdynia spowoduje konieczność częściowego wyłączania modernizowanych odcinków z ruchu kolejowego. Zmiany dotyczyć będą pociągów TLK kursujących na trasach Lębork – Słupsk, Słupsk – Sławno, Sławno – Koszalin, Koszalin – Białogard oraz Świdwin – Łobez. W wybranych terminach pasażerowie część trasy pokonywać będą autobusową komunikacją zastępczą.


Składy Pendolino

Kolejne składy Pendolino, jako pociągi Express InterCity Premium, pojawią się na trasach do Wrocławia i Trójmiasta. Zastąpią również dotychczas kursujące na trasie Trójmiasto – Kraków pociągi EIC Kaszub i EIC Norwid. 


Największa modernizacja od lat

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w tym roku przeznaczą na inwestycje ponad 8,5 mld złotych. W ubiegłym roku na ten cel przeznaczono ponad 7 mld zł. Dzięki tym inwestycjom na polskiej sieci kolejowej przybyło do tej pory prawie 1,3 tys. km zmodernizowanych torów. Wymieniono także ponad 1350 rozjazdów i zmodernizowano ponad 500 przejazdów kolejowych.


Akcja informacyjna

Pasażerowie będą informowani o zmianach wynikających z korekty za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów, m.in.: zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowej i profilu PKP Intercity „Pociąg do podróży” na FB czy infolinii 19 757. Poza tradycyjnymi punktami informacyjnymi, jak kasy czy centra obsługi klienta, podróżni otrzymają wsparcie mobilnych informatorów. Dyżurować będą na największych dworcach w czasie wdrażania korekty rozkładów jazdy.

Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów są już dostępne na stronach internetowych: www.intercity.pl, www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp.pl, a także na plakatach, stacjach i dworcach.



Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 883 354 177